Nejnovější recenze ze sekce Pevné disky externí

Asome SuperSpeed 512GB, 344307

Asome SuperSpeed 512GB, 344307

Ověřený zákazník Asome.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 30. května 2023

Zakoupeno v Asome.cz

rozměrově velmi praktický, vzhledově super, funkčně zatím perfektní

SanDisk Extreme PRO Portable V2 4TB, SDSSDE81-4T00-G25

Přidáno: 28. května 2023

• Poměr cena/kapacita
  • Kvalitní zpracování
  • Postačující rychlost čtení/zápisu dat
  • Zvuky disku při čtení/zápisu nejsou příliš hlasité
  • Blikání diody může být v dlouhodobějším horizontu rušivé

Výrobkem jsem byl příjemně překvapen. Poměr kapacity k ceně disku je přijatelný a disk splňuje základní požadavky na provoz a spolehlivost. Výrobek je zpracovaný kvalitně, plastové pouzdro na disk je spojené velmi pevně, až dokonce působí dojmem jednoho monolitu. Rychlost čtení a zápisu je jako u běžných hdd disků menší, avšak pro občasné ukládání dat a zálohování je dostačující.

Ověřený zákazník iPLUTO.cz Adraj

Přidáno: 25. května 2023

zatím bez problémů.

Přidáno: 25. května 2023

Zakoupeno v OKAY.cz

• Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Bohužel nefunkcni

Nejspíše náhoda reklamace vyřešena Zakoupíme nový.

SanDisk Extreme Portable V2 1TB, SDSSDE61-1T00-G25

SanDisk Extreme Portable V2 1TB, SDSSDE61-1T00-G25

Ověřený zákazník Alza.cz XXX

Přidáno: 24. května 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Funguje bezchybne zatím.

Přidáno: 24. května 2023

Funguje jak má.

Verbatim SmartDisk 320GB, 69810

Verbatim SmartDisk 320GB, 69810

Přidáno: 23. května 2023

(naposledy upraveno 23. května 2023)

• Rychlý přenos dat
  • Čas ukáže.

Kupoval jsem disk, abych si ho mohl propojit s Android telefonem. Nato jsem si dokoupil USB redukci z USB na USB C. Funguje to bez problému, disk je nastaven na formát FAT32. Můžu ho zapojit do PC nebo telefonu a bez potíží si tak přetáhnou třeba hudbu nebo audioknihy do mobilu.

Seagate Expansion 4TB, STKM4000400

Zakoupeno v Electro World

Super.

ADATA SD600Q 960GB, ASD600Q-960GU31-CBK

ADATA SD600Q 960GB, ASD600Q-960GU31-CBK

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Martin M.

Přidáno: 20. května 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• po 3 rokoch denného žmýkania zhruba rovnaký výkon
  • odolný aj bez gumeného obalu
  • oveľa menší a ľahší, ako som čakal
  • v čase kúpi naj pomer cena/výkon
  • pri mojom používaní mali byť tie disky dávno po smrti a stále žijú
  • pre mňa síce NoName značka, ale vydržala oveľa viac ako niektoré SSD od známejších značiek
  • DRAMless - ak neviete, nepotrebujete
  • pri záťaži sa zahrieva (asi ako všetky SSD)
  • na jednom disku je port na káblik voľnejší, ľahko sa uvoľní a preruší spojenie (záleží kus od kusu; táto časť nie je zrovna „vojenskej úrovne“)

O značke ADATA som síce pred kúpou nepočul, ale nakoľko mám všetko zálohované, som to riskol. Behom rokov 2019-2020 som nakoniec kúpil týchto diskov s touto kapacitou viac. Vtedy som o SSD toho veľa nevedel. Jednoducho som pozrel na cenu (v tom čase 3000 Kč za 960 GB) a kapacitu a povedal si, že by to mohlo byť OK. Najstarší tento disk mi tým pádom slúži už 4. rok. (Vrátil som sa k nemu po tom, čo mi nový SSD inej značky odišiel behom 4 mesiacov...)

Ten najstarší používam ako hlavný štartovací disk na macOS na dennú prácu. Ďalší máme doma na Windows - dá povedať na obdenné používanie, aj na hry. Zároveň používam takýto disk ako externé úložisko na doplnkové dáta.

Reálny výkon čítania a zápisu je po rokoch stále na úrovni 400/300 MB/s nárazovo. Pomalšie keď som nechal celý disk prešifrovať... pri 90 % zaplnení, ktoré držím na ňom celý čas sa spomalil extrémne... na možno 25 MB/s. To bude asi dôvod, prečo sa odporúča zapĺňať disky na max 80 %...

Pri čítaní parametrov narazíte na to, že sa jedná o QLC disk... keby som o tom niečo vedel v minulosti, by som sa mu asi vyhol, ale na moje prekvapenie má oveľa lepší výkon v reálnom svete ako napríklad TLC od Kingstonu, ktoré som zakúpil teraz (ten ide v reále tak do 5 MB/s zápisu cez 20 Gbps rozhranie...). Tým pádom, že nepoužívam žiadne ďalšie softvéry na urýchľovanie a tento disk nemá DRAM, tak mu chvíľu trvá, než sa „spamätá“ po tom, čo od neho niečo potrebujete. Je to taký nešvar, ale asi všetky Windows počítače sú pomalšie, takže bežný užívateľ si to asi nevšimne.

Mám pocit, že keď je horúci, pracuje (zapisuje) pomalšie, preto som z disku, čo mám ako systémový odstránil gumený obal. (Bez obalu prežil pár pádov zo stola, keď bol odpojený.)

Honba za rýchlosťou rozhrania je druhoradá, pretože maximálnu rýchlosť čítania/zápisu využije bežný užívateľ málokedy. Ak chcete pravidelne kopírovať 200-500 GB hore-dole, pozrite sa inde. Tento SSD sa pri takýchto operáciách prehreje a budete čakať pri rýchlosti ako u pomalého HDD. Ak chcete LACNÝ a spoľahlivý (nie najrýchlejší) SSD, odporúčam tento. Najmä u tejto kombinácie DRAMless + QLC sa mi vidí dobré, mu nechať aspoň 20 % voľného miesta, čo som mu ja prakticky nikdy nedal a je možné, že preto za to platím tou rýchlosťou/pomalosťou, o ktorej tu píšem.

Keď niekam dnes cestujem, mám batoh „plný“ týchto diskov a tak môžem mať prácu/hry stále so sebou. Hľadám síce nejaký rýchlejší, ale pre moje (extrémne) použitie s ohľadom na výhodnú cenu to bude obtiažne.

ADATA nie sú považovaní za nejakú špičku v SSD diskoch, ale kvôli tomu, že u väčšiny výrobcov SSD klesá v posledných mesiacoch/rokoch kvalita, je možné, že sa stanú dobrou voľbou pre určitých používateľov.

Odporúčané použitie: Hobby, foto, archív, externý prenosný disk, záloha (nie dlhodobo offline samozrejme).

Ťažšie znesiteľné v dnešnej dobe/alebo použitie napríklad pre naše babičky: Systémový disk alebo disk na video/foto knižnice a prácu s nimi.

Verbatim Store 'n' Go 2TB, 53177

Přidáno: 19. května 2023

• Dobrá cena.

Přidáno: 16. května 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• velká úložná kapacita, spolehlivý

Mám od stejného výrobce několik externích HDD a jsem s nimi naprosto spokojen. Za několik let používání se neprojevily žádné problémy. Zpracování je kvalitní a také "dobře vypadá" (není to sice to nejdůležitější, ale je to jistě bonus).
Pokud budu potřebovat další úložné prostory, zvolím opět stejnou značku. (Dávám ukládání dat na externí HDD přednost před využíváním NAS

Ověřený zákazník iPLUTO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. května 2023

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. května 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• velikost
  • rychlost, ale za tu cenu pohodes

Pohodovej externí disk na zálohování dat nebo ukládání souborů které nepoužíváte každý den.

Verbatim GX3 Gaming 512GB, 53683

Verbatim GX3 Gaming 512GB, 53683

Ověřený zákazník Alza.cz Don Peppe

Přidáno: 13. května 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Pro mne dost složité uvedení do provozu. Jinak O.K.

Zobrazuji 481 - 500 ze 500 recenzí 1...21 22 23 24 [ 25 ]